“A jak se vůbec máš, Aki?”

“A jak se vůbec máš, Aki?”

Moc jste mě potěšili, že jste si na Instagramu zvolili tohle téma oproti fotografickému, na které se, nebojte, vrhneme hned příště! No a co je u mě nového? Asi to zestručním a povím vám to jendou větou: úplně všechno! 😀 Alespoň za poslední rok. Z Bali jsem se přestěhovala zpátky do Prahy, překopala jsem (opět) svoji kariéru, jestli vlbec něco takového v životě freelancera lze říct, budu domov a pěstuju lásku s někým, kdo mě podporuje no matter what. Fotím jako dívá, vybírám si kleinty nejen podle honorářů, ale hlavně podle hodnot a osobního přístupu, věnuju se sama sobě a celkově jsem život hodně zpomalila a zklidnila. Že by to byl konec článku? Nene, to je teprve začátek…

Když jsem v červnu přijížděla z Bali do Prahy, vůbec jsem něměla potuchy, na jak dlouho. Upřímně jsem měla v hlavě několik variant – že tu budu měsíc na kukačku a hned se vrátím do Indonésie, že tu budu přes léto, tedy na čtvrt roku a pak se přesunu do Vietnamu, že tu budu na neurčito a uvidím, jak se vyvinou některé zakázky… Zkrátka jsem žila přítomností tak, jak já to umím a nechala věci volně plynout. A díky bohu za to!


V létě se totiž stalo něco, co mi fakt změnilo život, nebudu vám tu vyprávět nic spirituálního o osudu, ale náhoda tomu chtěla a potkala jsem Matyho. Ten svou roztomilostí, inteligencí a charakterem naprosto rozdrtil všechny moje tehdejší nápadníky (to zní, jak kdyby jich byly zástupy, haha) a já jsem se hned na druhé rande vydala do Skotska, kde jsme spolu týden cestovali… no a od té doby už jsme pořád spolu <3.

Sice pořád spolu, ale rozhodně jsme se nenudili. Procestovali jsme půlku planety a podívali jsme se spolu kromě zmiňovaného Skotska taky do Toronta, Osla, Tater, Kambodži, na Bali, do Singapuru a pokaždý to bylo fantastický dobrodružství.

Cestování s Matýskem mě (ne)skutečně naplňuje, máme podobný cestovatelský rytmus a stejné zájmy, obrážíme muzea, lovíme design a moderní architekturu, nejspokojenější jsme při studování map, urbanistických studií a designérských novotin, vyhledáváme i přírodní úkazy, rádi se pěkně ubytujeme i dobře nabaštíme. Matyho díky bohu mega baví focení, když mu pózuju, abych měla fotečky, na kterých jsem já. No a hlavně, je to s ním vždycky bez jakýkoli diskuse ukrutná sranda. 

Naše cesty jste třeba sledovali na mém Instagramu, co ale teď po návratu domů, kde už nějakou dobu jsme? Pustili jsme se naplno do zařizování našeho hnízdečka / mé kanceláře, abychom měli plnohodnotnou relax zónu a já se mohla naplno soustředit na svoji práci a tvorbu. No a teď se k tomu dostávám (to je dost, že?), co vlastně pořád dělám? 

Ono to může vypadat z Instagramu jako práce snů (a taky je), meetingy po kavárničkách (miluju), focení krásných věcí (miluju ještě víc) a jednání s lidmi, kteří jsou podobná nátura jako já – tvořiví, pracovití, ti, co následují svůj sen a nespokojí se s teplým místečkem jen kvůli platu. Naopak ale nejsou úplně povolní dělat kompromisy na úkor kvality, jsou trpěliví a dělají věci poctivě. Spolupracuji s kreativními dušemi, s lidmi, co mají unikátní nápad a hlavně: s těmi, co chtějí něco změnit. 

A tak jsem se za poslední dobu dostala ke krásným projektům, při kterých jsem mohla radit s Instagramem a fotit pro Freddy jeans, distributory kalhot, které zvyšují ženám sebevědomí či jsem dostala příležitost fotit pro Fluffy Affairs, měkkoučké pletené polštářky a plédy designované dvěma báječnými a schopnými ženami v Česku (moje fotky i texty, které jsem k nim psala najdete na jejich Instagramu). 

Fotím jako divá i pro svého teď už dlouhodobého klienta De’Longhi, pro kterého tvoříme fotky společně s báječnými holkami z agošky Geometry, nebo zaštiťuji marketing pro českou značku sportovního oblečení Drill Athletics, sportovní hadry, které naprosto popírají jakékoli konvence nastavené jinými sportovními značkami. A to se mi na tom líbí! 

Do toho jsem v poslední době fotila zamilované páry, fashion fotky, portréty a lifestyle fotky pro spoustu báječných klientů, vyzdvihnout musím třeba zásnubní focení Míši a Olivera na Bali nebo focení krásné designérky Vendulky v očekávání miminka s jejím sympatickým Dejvem. Fotili jsme ve 4. patře obchodního domu Máj. Chystám se vám k některým focením připravit samostatné články, kde vám ukážu více fotek. 

Co dělám, když nefotím nebo nekonzultuji Instagram? Když jsem zdravá, chodím cvičit nebo běhat u nás za domem do Stromovky. Když jsem unavená a potřebuju relaxovat, hodně čtu nebo skládám origami, obojímu jsem přišla v poslední době hodně na chuť. Snažím se do života více než dřív implementovat filosofii Hygge (i o tom vám ráda někdy napíšu více), vzdělávat se v oboru, číst knížky o vizuálnu a designu, o moderním Kinfolk podnikání, o správném klient-servisu, o moderních uměleckých směrech… Zapaluju doma svíčky, mazlím naše tři kočičáky, pouštím si skandinávskou folkovou hudbu nebo akustické covery, vařím dobroty a piju bylinné čaje, soustředím se v rozumné míře na své rituálky – jako je péče o pleť, ranní protažení nebo večerní četba a hlavně: staráme se o sebe s Matýskem navzájem a užíváme si každého dne, co jsme spolu.

No a co můj Instagram? Už u mě tolik neuvidíte blogerské spolupráce, které jsem radikálně omezila, především ty jednorázové-barterové, o kterých jsem zjistila, že mi nepřináší moc radosti, vlastně asi nikomu, že? Spíš se soustředím na ty opravdové, dlouhodobé a upřímné. kolaborace, ve kterých vidím smysl. Zároveň neutuchám ve snaze poukazovat na nespravedlivé jednání na českém Instagramu, který mám pořád tak nějak naivní tendence chránit před neetickou reklamou a podvody. V tomhle jsem takový trochu anti-influencer a kromě toho, že některé značky z přesvědčení chválím, některé zase taky klidně zrecenzuji negativně, pokud s nimi takovou zkušenost mám. 

Uf, to jsem vám to všechno pověděla, co? Jak se mám, co bylo, co je a i jsem vlastně trochu naznačila, co bude. Bude tvoření, bude focení, bude klid a bude krásno. A bude to v mém životě, u mě na Instagramu i tady na blogu. DOUFÁM! 😀 Budu s vámi sdílet novinky, postřehy, tipy a triky a budu se snažit, aby to nebyla jenom galerie narcise Akinky, ale abych vás bavila a něco vám předala. 

Mějte se krásně a napište mi, jak se máte vy, třeba do komentářů na Instagramu 🙂

KONTAKT

aki.votrubova@gmail.com

Napsat komentář

Close Menu